Beeldende vorming periode 1
Lesvoorbereiding
Naam
|
Alice van Velzen
|
Groep
|
1B
|
ICO
(Stagebegeleider) |
Martin Hunziker
|
Praktijkschool
|
Werkplaats kindergemeenschap
|
Groep
|
1&2
|
Mentor
|
Anita
|
Activiteit
|
Herfsttechtniek
|
Datum
|
Do. 27-10-2011
|
Leerpunten student
|
1.
Orde houden
|
2.
Overwicht
hebben
|
3.
Houding
|
Verantwoording (waarom ga je dit doen)
Beginsituatie
Beschrijf
wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken hebben, welke
leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de werkvorm, …
|
De lln hebben al
eens eerder een herfsttechniek gemaakt. De lln hebben al eens geknipt,
geplakt en gekleurd.
|
Doelstellingen
Wat
moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben?
|
De lln kunnen aan
het eind van de les nauwkeurig werken.
|
Evaluatie
Benoem
van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.
|
De uilen zien er aan het eind van de les nauwkeurig uit (dus niet
slordig).
|
Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)
Didactische Werkvormen
Wat
doe jij?
|
Ik lees voor, leg uit, doe voor, ondersteun de lln, organiseer de
techniekles.
De lln luisteren, knutselen (knippen, lijmen, plakken, kleuren).
Voorbeeld uil, lijm, schaar, lijmkwasten?, bladeren, 2 mooie
bladeren, touw om ze op te hangen.
Lijm, schaar, lijmkwasten?, bladeren, 2 mooie bladeren /lln.
|
||
Leeractiviteiten
Wat
doen de leerlingen?
|
|||
Instructie-middelen
Welke
middelen gebruik jij?
|
|||
Leermiddelen
Welke
middelen gebruiken de leerlingen?
|
Organisatie (Aan
welke praktische zaken moet je denken bij de uitvoering; maak eventueel een
schets van de ruimte)
Vooraf
Wat
moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken?
|
10 uil kleurplaten, lijm, scharen, bladeren, 12 mooie bladeren.
Aan de 4kanten tafel.
De lln mogen hun product naar het midden van de tafel schuiven.
De lln mogen als ze klaar zijn nog een kleurplaat maken, als ze
dat willen. (potloden zelf pakken)
|
Tijdens
Moet
de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product?
|
|
Na afloop
Zorg
een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar moeten
leerlingen gaan zitten?
|
Lesopbouw
(wat
ga je precies doen)
Keuze lesmodel
benoem hieronder in de eerste kolom
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel |
Aanvullende vakdidactische eisen
·
|
DA
|
ADI
|
||||||||
1 Inleiding
2 Kern
3 Afsluiting
|
1 Terugblik
2 Oriëntatie
3 Uitleg
4 Begeleide
inoefening
5 Zelfstandige verwerking
6 Evaluatie
continu: REFLECTIE
|
lesfase
|
tijd
|
activiteit
|
1
2
3
|
5 min.
10 min.
2 min.
|
(het verhaal is al voor gelezen in de kring)
Ik wijs de lln op het verhaal dat in de kring is voor gelezen.
Vraag naar de hoofdpersoon van het verhaal. Die gaan wij maken vandaag.
Vertellen dat we eerst gaan knippen, dan gaan we bladeren in
stukjes knippen, dan gaan we de uil met lijm insmeren , dan gaan we de
snippers op de uil plakken, dan gaan we de 2 mooie bladeren op de uil plakken
(als veren).
De lln gaan aan de slag, en ik help ze bij het proces. Als er lln snel klaar zijn,
dan mogen ze een kleurplaat pakken.
De lln ruimen de lijm, de scharen, de snippers op en maken de
tafels schoon. Ik verdeel deze taakjes over de lln.
|
Geen opmerkingen:
Een reactie posten