Drama periode 1
Lesvoorbereiding
Naam
|
Alice van Velzen
|
Groep
|
1B
|
ICO
(Stagebegeleider) |
Ronald Hilbers
|
Praktijkschool
|
Werkplaats Kindergemeenschap
|
Groep
|
1/2
|
Mentor
|
Anita van Dommelen
|
Activiteit
|
Vertelling oud en nieuw
|
Datum
|
22-12-11
|
Leerpunten student
|
1. Expressie op niveau lln.
|
2. Orde houden
|
3. Gebruiken van stemmetjes
|
Verantwoording (waarom ga je dit doen)
Beginsituatie
Beschrijf wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken
hebben, welke leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de
werkvorm, …
|
De
lln. hebben al eerder een vertelling aangehoord. De lln. weten wat oud en
nieuw is. De lln. zijn moe na de kerstviering van gisteren. De lln. hebben
het al eerder over vieringen in andere landen gehad.
|
Doelstellingen
Wat moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben?
Formuleer je doelen SMART.
|
Aan
het eind van de les kunnen de lln. uitleggen hoe oud en nieuw veilig kan
verlopen.
|
Evaluatie
Benoem van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.
|
Tijdens
de les mogen de lln. vragen stellen en Timon, de stoere hond die bang is voor
oud en nieuw, en tips geven waardoor hij niet meer bang hoeft te zijn.
|
Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)
Didactische Werkvormen
Wat doe jij?
|
Vertellen,
orde houden, handpoppen gebruiken, luisteren naar vragen van de lln.
Luisteren,
vragen beantwoorden, vragen stellen, ervaringen delen met de klas.
Handpop.
|
||
Leeractiviteiten
Wat doen de leerlingen?
|
|||
Instructie-middelen
Welke middelen gebruik jij?
|
|||
Leermiddelen
Welke middelen gebruiken de leerlingen?
|
Organisatie (Aan welke praktische zaken moet je denken bij de
uitvoering; maak eventueel een schets van de ruimte)
Vooraf
Wat moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken?
|
Handpop. De lln zitten in de kring.
|
Tijdens
Moet de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product?
|
|
Na afloop
Zorg een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar
moeten
|
Lesopbouw
(wat ga je precies doen)
Keuze lesmodel
benoem hieronder in de eerste kolom
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel |
Aanvullende vakdidactische
eisen
·
|
DA
|
ADI
|
||||||||
1 Inleiding
2 Kern
3 Afsluiting
|
1 Terugblik
2 Oriƫntatie
3 Uitleg
4 Begeleide inoefening
5 Zelfstandige verwerking
6 Evaluatie
continu: REFLECTIE
|
lesfase
|
tijd
|
activiteit
|
1
2
3
|
2 min.
10 min.
2 min.
|
Kunnen jullie mij helpen? Ik ken een hond, en die hond heet
Timon, dat is een hele goede vriend van mij. Hij is altijd heel stoer en
nergens bang voor.. Nou, nergens? Hij is maar voor 1 ding bang. En dat is oud
en nieuw.
Ik weet niet waarom hij er bang voor is, maar ik zal hem
eens erbij halen.. maar voordat ik dat ga doen, wil ik iets met jullie
afspreken. Timon is nu al een beetje zenuwachtig voor oud en nieuw. Dus als
ik hem erbij roep, dan zou hij het fijn vinden als we stil zijn, netjes
blijven zitten en als we een vraag hebben of iets willen zeggen dan steken we
onze vinger op. Anders wordt hij zo zenuwachtig dat hij weer terug in zijn
koffertje gaat. Afgesproken? *naam lln.* wat gaan we dus doen als ik Timon
erbij haal?
Timon wat is er nou precies aan de hand? (Timon verteld wat
er aan de hand is, hij is bang voor oud en nieuw). Wie wil er wat vragen aan
Timon?
Hoe kunne we ervoor zorgen dat hij niet meer bang is?
-
Harde klappen
-
Vuur
-
Laat opblijven
-
Drukte op straat
-
Veel lichtflitsen
Steek zelf geen vuurwerk af tenzij het van je ouders mag.
Goed naar je ouders luisteren.
Bewaar vuurwerk op een droge en koele plaats, buiten het
bereik van kinderen en nooit in je broek- of jaszak.
Niet experimenteren met vuurwerk.
Pak geen vuurwerk van de grond op.
Loopt het dood? Verhaaltje van Jip en Janneke voorlezen aan
Timon en de klas.
En hoe voel je je nu Timon? Ben je al wat minder bang?
Terug in de mand.
|
Geen opmerkingen:
Een reactie posten