Muziek les periode 1
Lesvoorbereiding
Naam 
 | 
  
Alice van Velzen 
 | 
  
Groep 
 | 
  
1 B 
 | 
  
ICO 
(Stagebegeleider)  | 
  
Martin Hunziker 
 | 
 
Praktijkschool 
 | 
  
Werkplaats Kindergemeenschap 
 | 
  
Groep 
 | 
  
1&2 
 | 
  
Mentor 
 | 
  
Anita 
 | 
 
Activiteit 
 | 
  
Muziekles Blaadjes dansen 
 | 
  
Datum 
 | 
  
Vrij. 28-10-2011 
 | 
 ||
Leerpunten student 
 | 
  
1.   
  Voorkomen
  van fouten 
 | 
  
2.   
  Voorzingen 
 | 
  
3.   
  Overwicht
  hebben 
 | 
 
Verantwoording (waarom ga je dit doen)
Beginsituatie 
Beschrijf
  wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken hebben, welke
  leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de werkvorm, … 
 | 
  
De lln hebben al eens eerder liedjes geleerd en gezongen. De lln
  herkennen het thema (herfst).  
 | 
 
Doelstellingen 
Wat
  moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben?  
 | 
  
Aan het eind van de les kunnen de lln het liedje meezingen. 
 | 
 
Evaluatie 
Benoem
  van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.  
 | 
  
Dit toets ik door aan het eind van de les het liedje met de
  kleuters helemaal samen te zingen. 
 | 
 
Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)
Didactische Werkvormen 
Wat
  doe jij? 
 | 
  
 
Ik zing voor, ik vraag naar hoe het komt dat de blaadjes dansen,
  geef de wind aan met mijn handen, doe de wind na met mijn stem. 
De lln luisteren, doen de wind na (ook tijdens de spelvorm), doen
  de bewegingen van de bladeren na, zingen mee. 
Stem, CD, CD-speler.  
 | 
 ||
Leeractiviteiten 
Wat
  doen de leerlingen? 
 | 
 |||
Instructie-middelen 
Welke
  middelen gebruik jij? 
 | 
 |||
Leermiddelen 
Welke
  middelen gebruiken de leerlingen? 
 | 
 
Organisatie (Aan
welke praktische zaken moet je denken bij de uitvoering; maak eventueel een
schets van de ruimte)
Vooraf 
Wat
  moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken? 
 | 
  
Cd en Cd-speler. 
In de kring. 
 | 
 
Tijdens 
Moet
  de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product? 
 | 
 |
Na afloop 
Zorg
  een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar moeten
  leerlingen gaan zitten? 
 | 
 
Lesopbouw
(wat
ga je precies doen)
Keuze lesmodel 
 
benoem hieronder in de eerste kolom  
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel  | 
  
Aanvullende vakdidactische eisen 
·      
   
 | 
  
DA 
 | 
  
ADI 
 | 
 ||||||||
1 Inleiding 
2 Kern 
3 Afsluiting 
 | 
  
1 Terugblik 
2 Oriƫntatie 
3 Uitleg 
4 Begeleide
  inoefening 
5 Zelfstandige verwerking 
6 Evaluatie 
continu: REFLECTIE 
 | 
 
lesfase 
 | 
  
tijd 
 | 
  
activiteit 
 | 
 
1 
2 
3 
 | 
  
3 min. 
10 min. 
2 min. 
 | 
  
Ik zing eerst het lied voor. ‘Hoe komt het eigenlijk dat die
  blaadjes dansen? Dat doet de wind!’. De lln doen het geluid van de wind na.
  Geef dit aan met je handen. Wanneer de handen op mijn schoot liggen is het
  (wind)stil. 
Spel met 2 groepen, die elk op een andere hand reageren. Grotere
  bewegingen = harder waaien. 
Aanleren: 
Zing het lied voor, terwijl de lln de volgende
  bewegingsactiviteiten uitvoeren:  
Bewegingsspel op de plaats: 
De lln staan voor hun stoelen. Met hun handen beelden ze de
  dansende blaadjes uit. Bij de laatste regel dansen de blaadjes tot op de
  grond. 
Dit doe ik 2 keer.  
Ten slotte zingen de lln het lied helemaal mee 
 | 
 
Geen opmerkingen:
Een reactie posten